Celulitida – proč ji máme a jak se jí zbavit jednou provždy?

Ahoj,01-ikona

tohle je další velké holčičí téma. Celulitida. Nebo taky pomerančová kůže. Pokud fandíš odborným termínům, tak klidně lipohypertrofie. Zkrátka ty nevzhledné ďolíčky a hrbolky na pokožce, které se objevují zejména na stehnech a zadečku a postihují až 90 % žen. Žádná z nás ji nechce, ale v některých životních etapách se jí většina z nás bohužel nevyhne. Pojďme se společně mrknout na to, jak vlastně vzniká, proč některé ženy trápí víc než jiné a co se s ní dá dělat, ideálně aby se nikdy neobjevila nebo aby zmizela jednou provždy.

Genetika je mrcha

Hned na začátku je potřeba říct, že za vznikem celulitidy stojí kombinace několika faktorů, z nichž významnou roli hraje právě genetika. A tak se může stát, že i když jsi štíhlá, žiješ zdravě a pravidelně holduješ pohybu, stejně tě může potrápit mnohem víc než kámošku, která má pár kilo navíc a ze sportů provozuje nejradši gaučing.

Ale není to jen o genetice. I když se o úplně přesných důvodech vzniku celulitidy vedou stále debaty, můžeme s jistotou říct, že krom už výše zmíněné genetiky hraje svou roli i naše hmotnost a hlavně životní styl. Takže kombinací pravidelného pohybu, zdravého životního stylu a správné péče o pokožku se jí můžeš vyhnout nebo její vznik alespoň úspěšně minimalizovat.

Jak vlastně vzniká?

Při špatné cirkulaci krve, lymfy a celkově špatné látkové výměně dochází k zadržování vody v mezibuněčném prostoru. Tukové buňky se zvětšují a tlačí se směrem k povrchu kůže, a tak vznikají ďolíčky a hrbolky na kůži. K jejímu vzniku přispívají i hormony (estrogen pomáhá zadržovat vodu v těle), takže u některých žen celulitida může například souviset i s užíváním hormonální antikoncepce nebo nějakou formou hormonální léčby. Často se objevuje právě v hormonálně náročných životních etapách, jako je puberta a těhotenství.

Co její stav určitě zhorší

Jak to tak bývá prakticky u všeho, co souvisí s bojem za krásné tělo, cestou do pekel jsou špatné stravovací návyky. Celulitidu rozhodně zhoršuje nadměrná konzumace živočišných tuků, cukrů, nadměrné solení, velká konzumace kávy a alkoholu a samozřejmě kouření. Pokud se přidá ještě nedostatečný pitný režim, je celkem jisté, že si tě pomerančová kůže najde.

Celulitida-BLOG

Dá se toho zbavit?

Záleží samozřejmě na tom, jak moc už je situace špatná. Nejlepší je vždy začít pracovat na prevenci a o svou pokožku pečovat dřív, než se celulitida vůbec objeví. Ale pokud už je problém na světe, tak ano, máme dobrou zprávu, ve většině případů se jí skutečně dá zbavit.

V první řadě je důležitá změna životního stylu, která spočívá zejména ve vyvážené stravě, dodržování pitného režimu a pravidelném pohybu. Taková změna by měla být ideálně celoživotní, protože po návratu ke starým zlozvykům většinou dochází i k návratu ďolíčků na kůži.

Vnější péče

Krom toho, co můžeš pro hladkou pokožku udělat zevnitř změnou stravovacích návyků, existuje celá řada metod, které tvé kůži pomohou z vnější strany.

Mazat, mazat, mazat

Výše už jsme několikrát zmínily i péči o pokožku. Na trhu najdeš celou řadu krémů, olejů a dalších produktů, jejichž používání je účinné v prevenci celulitidy, a dokonce často dokážou zlepšit stav již postižené pokožky.

Samy jsme toho vyzkoušely opravdu spoustu, a nakonec jsme přistoupily k vývoji vlastního produktu. Je jím Intensive Cellulite Care masážní olej, který díky svému unikátnímu složení z vzácných olejů, vitamínů a léčivého konopí poskytne pokožce tu správnou vzpruhu a působí na problematické partie skoro zázračně. Má vyhlazující, zklidňující a protizánětlivé účinky, navíc si ho teď můžeš objednat ve výhodných balíčcích, ke kterým dostaneš navíc jako dárek jedinečnou masážní baňku. Kombinace aplikace pečujícího oleje s vakuovou masáží baňkou je přesně to, co tvoje pokožka potřebuje a díky čemu se můžeš celulitidě postavit jednou provždy. Při masáži baňka vytváří podtlak a podporuje prokrvení pokožky i proudění lymfy.

Návštěva odborníka

Pokud tě celulitida již trápí opravdu viditelně, kromě domácí péče je možné vypravit se i na zákrok z rukou profesionála.

Mezi účinné a oblíbené metody patří například radiofrekvence, při které se pokožka pomocí elektrod zahřeje na vysokou teplotu, a tak dochází k jejímu vypnutí.

Skvělých výsledků lze poměrně přirozenou cestou dosáhnout i při lymfatických masážích, během kterých dochází ke zlepšení fungování lymfy a její lepší cirkulaci.

Nebo to můžeš vzít od podlahy a pustit se třeba do ultrazvukové liposukce neboli kavitace, během které se zbavíš přebytečných kil i pomerančové kůže. Během procedury dochází pomocí ultrazvukových vln k narušení samotných tukových buněk a tuk s vodou jsou pak pomocí lymfy odváděny z těla ven.

A jak to vidíš ty?

Co ty a celulitida? Také už si tě „našla“, nebo se jí zatím úspěšně vyhýbáš? A máš nějaké svoje osvědčené tipy a triky, jak s ní co nejúčinněji bojovat? Určitě se o ně s námi a s ostatníma holka poděl na našich sociálních sítích :-)

Tvé Skinny Girls01-ikona

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení