Kolagen: proč jej používat a jak vybrat ten správný II. část

Ahoj, holky,

v minulém blogu jsme si povídaly o tom, co je kolagen a k čemu je jeho užívání vlastně dobré. Mimochodem, víte že kolagen je dobrý nejenom pro ženy, ale i pro muže? Ze stejných důvodů, jako pro nás, ženy? A víte, že je pro ženy prospěšný i v období mateřství?

Pokud vybíráš kolagen, který chceš užívat, je na místě se rozhodnout, jaký je ten pravý, tedy jaký je zdroj, původ kolagenu. Kolagen se získává ze zvířat. Proto jej rozlišujeme na hovězí, vepřový a rybí, někdy také mořský. Mořský kolagen tedy není z moře, či mořské vody, ale z ryb.

kolagen2

Mořský nebo hovězí, který je lepší?

Nejčastěji se setkáš s kolagenem hovězím a mořským. Hovězí a vepřový kolagen se využívá často v kosmetickém průmyslu a lékařství. Mořský a hovězí kolagen pak jako doplněk stravy. Pokud máš alergii na ryby a výrobky z ryb, pak je tvá volba jednoduchá a rozhodně vybereš kolagen hovězí.

Jestliže však žádnou alergií na ryby a výrobky z ryb netrpíš, rozhodně ti doporučím vybrat kolagen rybí, neboli mořský. Ne proto, že by hovězí kolageny nebyly kvalitní. Důvodem této volby je to, že se mořský kolagen mnohem efektivněji vstřebává do těla. Dokonce 1,5 krát efektivněji. I když je tedy dražší, než hovězí kolagen, má mořský kolagen výhodu efektivnějšího využití v těle a navíc nezpůsobuje žádné alergické reakce u uživatelů, na rozdíl od hovězího kolagenu, který u asi 3% lidí způsobuje nežádoucí alergické reakce.

Mořský kolagen se získává ze studenovodních ryb, nejčastěji z lososů a lososovitých ryb. Je považován za nejlepší pro pleť. Že některým z nás ryby nechutnají a vadí nám rybí zápach? Tak toho se bát nemusíš. U kvalitních kolagenů je zápach zcela odstraněn. Aby tělo mělo svůj užitek a mozek potěšení z chuti, je mnohdy také skvěle ochucen přírodním aromatem. Například Skinny girls Bio mořský Collagen s příchutí lesní jahody. Zkrátka na svojí denní dávku kolagenu se budeš těšit.:-)

3000mg nebo 5500mg? Pilulka nebo prášek?

Znáte to nejenom u kolagenu. Výrobci se předhánějí v tom, aby nás ohromili. Nejlépe množstvím, nebo koncentrací něčeho, co kupujeme. Máme pak pocit, že za své peníze jsme dostaly mnohem více. Jenže to není tak úplně pravda. A je otázkou, zda to k něčemu je, nebo jenom vyhazujeme peníze z okna rovnou do kasičky výrobce a ten si mne ruce, že jsme tak hloupé. Proč? Zkusme malý příklad. Jste doma, je zima a necítíte se dobře. Zkrátka klasické podzimní nachlazení, nebo chřipka. Necítíte se dobře, ale musíte nějak fungovat. Tak si uvaříte čaj a dáte si prášek nejmenovaného výrobce, který tlumí příznaky a bolest. Když dodržíte dávkování, účinkuje. Když si dáte dvojnásobné množství, účinky budou totožné, jako když spolykáte jenom doporučené množství. Proč? Tělo si vezme, co potřebuje a přebytečné množství vyloučí. Nezužitkuje.

A s kolagenem je to obdobné. Optimální množství, tedy doporučená dávka se pohybuje mezi 2500 a 3500mg. Pokud tedy budete konzumovat 5000, nebo 6000 mg, skutečně nedosáhnete dvojnásobného účinku! Pouze utratíte více peněz. Pokud vám někdo nabízí více, než je pro váš organizmus optimální, je dobré mít se na pozoru, proč to tak je a jaká je kvalita toho, co vám nabízí.

Ale tady je rozhodnutí na každé z vás. Klidně můžete konzumovat dvakrát více, než je užitečné, kolagen vám neublíží.:-)

Více než množství kolagenu v denní dávce, je důležitá forma přípravku. Nejefektivněji dostanete do těla kolagen, který je hydrolyzovaný a v prášku, rozpustném ve vodě. Tedy tak, že jej vypijete. A jak jsme již psaly, při pití kolagenu si můžete i užít skvělou chuť a těšit se na svoji denní dávku. Ochutnej  mořský kolagen s báječnou chutí lesní jahody i ty!!

Tvoje holky ze SKINNY GIRLS:-))

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení